A nőikézilabda-NB I-ben a Ferencváros fölényesen nyert a Vasas otthonában és jobb gólkülönbségének köszönhetően átvette a vezetést a tabellán. Az eddigi éllovas Dunaferr öt góllal verte a Cornexit, a Békéscsaba pedig kettővel az Esztergomot.

Nőikézilabda-bajnokság, NB I

Békéscsabai ENK - Esztergomi KSE 24-22 (13-13)
Békéscsaba, 600 néző. V.: Láda, Sebők.
Békéscsaba: Kovácsné - KOVACSICSOVÁ 6, Vass 6 (1), KURGYIS 4, Krista 2, Kovács, ANCSIN 4 (2). Csere: Tóth B. (kapus), Valyuch, Valaczkai, Lisztóczki 2, Mahler. Edző: Szabó Károly.
Esztergom: Horenciuc - Böde 1, Szélesi 1, Nagy M. 2, BORBÁS 9, PÖCZE 6 (2),
Vincze 2. Csere: Körmöczi (kapus), Sipos, Rábai, Káldi, Lánczos 1. Edző: Laurencz László.
kiállítás: 6, ill. 4 perc
hétméteres: 4/3, ill. 2/2.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3-1, 13. perc: 6-6, 20. perc: 10-8, 35. perc: 14-15, 44. perc: 18-17, 55. perc: 22-19.

Nem tündökölt egyik csapat sem az első játékrészben, a békéscsabaiak a kezdetben agresszívan védekeztek, de tíz perc után fellazult a védőfaluk, s átváltottak egy rohanós meccsbe, ami viszont rengeteg hibát hozott magával. A vendégek a napokban megszerzett első győzelmük után jó negyed órán át magabiztosak voltak, de aztán ők is felvették a hazaiak kapkodós stílusát, így egy elég alacsony szinvonalú mérkőzést alakult ki az első játékrészben.

A fordulás után nyolc percen át nem sikerült Horenciuc kapuját bevennie a hazaiaknak, így az Esztergom fordított a mérkőzés állásán. Aztán megtört a jég és a remekül küzdő, s rendre betörő Kovacsicsová gólerős játékával visszaszerezte a vezetést a rutinosabb hazai együttes. A végjátékban az esztergomiak megadták magukat.

Szabó Károly: - A várakozásnak megfelelően nehéz meccset vívtunk. A finisben küzdeni tudásunknak köszönhetjük a sikert.

Laurencz László: - Jobb, ha nem mondok semmit.