A GySEV végig űzte, hajtotta ellenfelét, kitűnően védekezett, a második félidőben mindössze tizenegy pontot engedélyezve ellenfelének, s végül 122-29-re nyert, az utolsó negyed eredménye 39-7 lett.

GYSEV-RINGA - Zala Volán 122:29 (31:12, 28:6, 24:4, 39:7)

GySEV: Török 14/3, ZiIRKOVÁ 8, BALOGH 15/3, KOVACOVÁ 17, Vilipics 13. Cs.: EÖRDÖGH 29/9, Seres 11/3, Dénes 7/3, HORVÁTH 6/6, Zsovár 2. Edző Frakas Sándor
ZTE-Zala Volán: Hadarics -, Németh 4, Horváthné 8/3, Csécs 2, PAPP 10. Cs.: Dali 3, Bedő -, Hersics -, Surán 2, Vágvölgyi-. Edző: Halász IStván

A hazaiak a pontokat, a zalaiak a személyi hibákat gyűjtögették, egyoldalú volt a játék, bár a negyed végén becsúszott néhány hiba a soproniaknál, mind támadásban, mind védekezésben. Tíz perc elteltével 31-12-re vezetett a GySEV.

A második negyedben Eördögh járt az élen a pontszerzésben, más sebességi fokozaton játszott a két csapat. A harmadik negyed elején Török és Seres dobott hármast, majd megint jött a labdaszerzéseses, könnyű, indításos kosárzuhatag: a negyed közepére meglett az ötvenpontos differencia, az egerszegiek elfáradtak, Horváth Zsuzsa pedig szórta a hármasokat, beállt, aztán beemelt kettőt. Ebben a tíz percben a huszonnégy soproni pontra mindössze négyegységnyi válasz érkezett, az állás 83-22 volt. Kovacová kosársorozata vezette be a befejező játékrészt, az egerszegiek továbbra sem jelentettek szinte semmi veszélyt a soproni kosárra.

A GySEV végig űzte, hajtotta ellenfelét, kitűnően védekezett, a második félidőben mindössze tizenegy pontot engedélyezve ellenfelének, s végül 122-29-re nyert, az utolsó negyed eredménye 39-7 lett.

Farkas Sándor: Az egyik szemem sír, a másik sem nevet. Nagyon szorítok a Zala Volánnak a továbbiakban.

Halász István: Kis csapatot az ág is húzza, a jövő heti fontos mérkőzés előtt az első irányítónk is megsérült. Fantasztikus volt a GYSEV.