Hatalmas csatát, fordulatos játékot és ferencvárosi győzelmet hozott a zöld-fehérek debreceni vendégszereplése.

Nőikézilabda-NB I
DVSC-Valdor - Hertz-FTC 22-24 (14-14)
Debrecen, 1500 néző
vezette: Kulcsó, Lekrinszki
DVSC: Szász - Szabados 2, Rácz 2, Nyilas, Szűcs 5, Kocsik 6/3, Buglyó. Csere: Böcking (kapus), Galai 1, Madai 2, Ovtus 4. Edző: Váczi Sándor
FTC: Sugár - Mravikova, Pádár M. 1, Siti 4, Pádár I. 2, Farkas 10/6, Lőwy 2. Csere: Milkosova (kapus), Tóth E. 1, Kirsner 2, Tóth T. 2, Kovács V. Edző: Németh András
Hétméteresek: 6/3, illetve 6/6
Kiállítások: 4, illetve 4 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-0; 8. perc: 3-4; 20. perc: 10-9; 25. perc: 13-11; 33. perc: 16-15; 38. perc: 16-18; 46. perc: 18-20; 49. perc: 21-20; 55. perc: 21-22

Telt ház, remek hangulat fogadta a csapatokat. A hazaiak kezdtek jobban, és kétgólos előnyre tettek szert. A folytatásban kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy góllal. A félidő hajrájában a DVSC-Valdor ismét "megugrott" két találattal, szünetig azonban ezt a különbséget ledolgozták a fővárosiak.

A második játékrészben minden ott folytatódott, ahol az elsőben abbamaradt. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, negyedórával a vége előtt viszont a Fradi szerzett ezen a meccsen tetemesnek mondható kétgólos előnyt, ám három perc múlva már megint a hazaiak vezettek eggyel. A hajrá izgalmasan alakult, de ez az időszak már nemcsak a sportról szólt, a játékvezetők ténykedésükkel főszereplőkké léptek elő: a kétes szituációkban rendre a Ferencváros javára hoztak kedvező ítéleteket. Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy a DVSC előtt többször is alkalom nyílt legalább az egyenlítés kiharcolására, de a piros-fehérek négy perc alatt két hétméterest és egy ziccert is kihagytak. Mindent összevetve: a döntetlen igazságosabb lett volna.

Váczi Sándor: - Nem igazodtunk a takarékossági világnaphoz, apait, anyait beleadtunk, jelenleg ennyire vagyunk képesek.

Németh András: - Szerencsés győzelmet arattunk. Gratulálok a DVSC-nek a mutatott játékához, a debreceniek igazán remekül kézilabdáztak.