Tovább folytatta remek szereplését a magyar válogatott a győri központú női junior kézilabda-világbajnokságon: a hazaiak szerdán a norvégokat győzték le magabiztosan.

D-csoport
Magyarország-Norvégia 32-24 (15-12)
Győr, 2000 néző
a magyar góldobók: Görbicz 10, Nagy I. 6, Szrnka, Őri A. 5-5, Őri C. 3, Bulath, Kári Horváth, Vérten 1-1

A magyar csapat hamar jelentős előnyhöz jutott, ami azonban az első félidő hajrájára három gólosra csökkent. A szünet után ráadásul javítottak védekezésükön a skandinávok, mégsem volt esélyük a felzárkózásra, mert támadásban sokat hibáztak.

Görbicz vezérletével nagyszerűen játszott a hazai gárda, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.

Kovács Péter szövetségi edző: - "Nagyon örülök, hiszen négy ponttal megyünk a középdöntőbe. Pénteken ugyan lesz még egy mérkőzésünk Angola ellen, de remélem, azon gond nélkül győzünk. A középdöntő nehéznek ígérkezik, vasárnaptól három napon át három komoly találkozó vár ránk."