Győzelemmel kezdte szereplését a magyar női junior kézilabda-válogatott a győri központú világbajnokságon: Kovács Péter csapata 26-11-re verte Argentínát.

D csoport, Győr, 1. forduló:
Magyarország - Argentína 26-11 (12-5)
Győr, 1500 néző.
A magyar csapat góldobói: Nagy I. 7, Őry A. 6, Berta, Szrnka 4-4, Jókai, Mehlmann 2-2, Vérten 1.

Idegesen kezdett a magyar csapat, ez főként a kihagyott helyzetekben mutatkozott meg. Az első félidő közepénél nyugodtak meg a lányok és innentől kezdve már a játék minden elemében felülmúlták ellenfelüket. Szünet után szebbnél szebb gólokat lőve magabiztosan nyert a hazai válogatott.

"A világbajnoki bemutatkozás mindig nehéz, különösen hazai pályán, hiszen nagy az elvárás a csapattal szemben" - mondta Kovács Péter. "Hétfőre igyekszünk kijavítani a hibákat, hiszen sokkal erősebb ellenféllel, a horvát válogatottal találkozunk."