Megszerezve ötödik győzelmét  csoportelsőkent, egyedüli 100 százalékosként a  egész mezőnyben, bejutott a fukuokai vb negyeddöntőjébe a női vízilabda válogatott.

Női vízilabda, B csoport, 5. forduló:
Magyarország - Hollandia 9-4 (0-1, 4-1, 2-0, 3-2)
vezette: Fernandez (spanyol), Chaney (amerikai)
A magyar csapat összeállítása: Sós - Tiba, Sipos, Drávucz, Valkay E., Pelle, Valkay A., csere: Dancsa, Stieber, Rédei, Szremkó, Primász
gól: Stieber, Pelle, Valkay A., Primász 2-2, Rédei 1, ill. Kappen 2, Rodenhuis, de Bruijn 1-1
emberelőny: 5/2, ill. 7/3
négyméteres: 1/1, ill. 1/1

Kiegyenlített első negyed és egy létszámfölényben szerzett holland gól után a második játékrészben óriási és magyar szempontból örvendetes fordulatot vett a mérkőzés. Alig két és fél perc alatt sikerült 0-1-ről 4-1-re módosítani az eredményt és ettől kezdve nem volt megállás.

A folytatásban nőtt az előny, pillanatnyi kétséget sem hagyott Faragó Tamás együttese afelől, hogy sokkal jobb a régi nagy riválist nyomaiban sem idéző jelenlegi holland csapatnál. Sós kitűnően védett, a mezőnyben egymást múlták felül a veretlenségüket megőrző magyarok.

Az Európa-bajnok gárda pontveszteség nélkül lett csoportelső, s jutott a negyeddöntőbe, ahol várhatóan a kazahokkal találkozik (szerdán, magyar idő szerint 9.15-kor). A hollandok negyedik vereségükkel kiestek - eddig mindig érmesek (1 arany, 3 ezüst) voltak.

A csoport:
Oroszország - Kazahsztán 10-3
Olaszország - Brazília 18-7
Egyesült Államok - Új-Zéland 15-3

A csoport végeredménye: 1. Egyesült Államok 9 pont, 2. Oroszország 8, 3. Olaszország 7, 4. Kazahsztán 4, 5. Brazília 2, 6. Új-Zéland 0

B csoport:
MAGYARORSZÁG - Hollandia 9-4
Ausztrália - Kanada 6-4
Görögország - Japán 5-3

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 10 pont, 2. Ausztrália 6 (32-22), 3. Kanada 6 (28-23), 4. Görögország 6 (28-27), 5. Hollandia 2, 6. Japán 0