Női pólósaink második, a férfiak első csoportmérkőzésüket játszották a fukuokai világbajnokságon. Faragó Tamás lányai 8-5-re verték Görögországot, Kemény Dénes fiai 7-3-ra Kazahsztánt.

Férfiak, A csoport 1. forduló
Magyarország - Kazahsztán 7-3 (1-2, 2-0, 3-0, 1-1)
A magyar csapat összeállítása: Szécsi - Kásás, Molnár, Steinmetz, Fodor, Benedek, Kiss, csere: Vári, Varga Zs., Biros, Székely, Varga T.
gól: Benedek, Kiss G., Varga T., Molnár, Biros, Varga T., Kásás, illetve Zilajev, A. Szebesztjanov, Zagorjuk 1-1
emberelőny: 5/2, illetve 5/1

Kapkodva, pontatlanul kezdtek a mieink, ezt kihasználva a kazahok hamar meglepő kétgólos előnyhöz jutottak. Benedek fórból szépített, de a Kemény-csapat jó darabig még a második negyedben sem érezte a játék ritmusát. Kapufák és kihagyott emberelőnyös helyzetek követték egymást, végül egy megúszás végén Kiss kiegyenlített, majd fél perccel később Varga Tamás góljával végre átvettük a vezetést (3-2).

A harmadik játékrész elején Molnár okos góllal növelte az előnyt, majd Biros és Varga Zsolt is betalált (6-2), eldőlt. A záró negyed elején a kazahok ugyan még egyszer bevették Szécsi kapuját, de Kásás gondoskodott róla, hogy ismét megnyugtató négy legyen a különbség, illetve ki is alakította a végeredményt (7-3).

A magyar férfivízilabda-válogatott legközelebb szombaton (magyar idő szerint) 8 órakor a görögök ellen játszik.