Néhány másodperc híján utolsó mérkőzésének a felét emberhátrányban játszotta a magyar válogatott a bilbaói nemzetközi vízilabdatornán, így nem csoda: simán kikapott a házigazda spanyoloktól.

Bilbao, nemzetközi torna, 3. forduló:
Spanyolország - Magyarország 10-5 (2-1, 1-1, 4-1, 3-2)
A magyar góldobók: Kásás 3, Benedek, Biros 1-1

A harmadik negyed első percében (3-2) eldőlt a mérkőzés, amikor az olasz játékvezető Varga Zsoltot ütésért, csere nélkül, végleg kiállította. Ettől kezdve a hazaiak 19 támadást vezethettek létszámfölényben, de köszönhetően a hatékony védekezésnek "csak" 7 gólt tudtak lőni.

Közben a magyarok a három újabb találatuk közül csak egyet szereztek úgy, hogy átmenetileg ők voltak eggyel többen a medencében.

A magyar válogatott a tervek szerint már vasárnap este hazaérkezik, a hét elején pihenő lesz, s csütörtökön indul az együttes a július 19-én kezdődő fukuokai vb-t megelőző 5 napos szöuli edzőtáborba.