Az Európa-bajnokságra készülő olimpiai ezüstérmes magyar nőikézilabda-válogatott szoros mérkőzésen egygólos vereséget szenvedett Németországtól a norvégiai NetCom Kupa nyitómérkőzésén Bergenben.

Németország - Magyarország 31-30 (16-18). A gólszerzők: Jurak, Radzeviciute 9-9, Heinz, Blacha, Pietzsch 4-4, Grunow 1, illetve Farkas Á. 9, Brigovácz 5, Siti B. 4, Kántor, Kirsner 3-3, Kulcsár, Kökény 2-2, Pigniczki, Borók 1-1

Az első félidőben egyik csapat sem remekelt védekezésben, a két kapus, Pálinger és Bram alig találkozott a labdával, és többször is kiszolgáltatott helyzetbe kerültek.

A második játékrészben folytatódott a nagy iramú csata, de továbbra is sok volt hiba. A németek egy perccel a vége előtt dobták utolsó góljukat, a magyarok már nem tudtak egyenlíteni.