Szomorú véget értek a szerdán játszott Európa-bajnoki középdöntő mérkőzések. A férfikosárlabda válogatott Pakson Lettországtól tizenkilenc pontos vereséget szenvedett, a nők pedig két megnyert negyed ellenére tizenhárom ponttal kikaptak Parmában Olaszországtól.

Férfi Európa-bajnoki középdöntő, A csoport:
Magyarország - Lettország 63-82 (17-17, 17-18, 9-25, 20-22)
Paks, 1200 néző, V: Pul (szlovák), Belosevi (jugoszláv)
legjobb dobók: Kálmán 21/3, Halm 13/9, Gulyás 10/3, Sitku 10, illetve Stelmakers 31/9, Bagatskis 20/12, Helmanis 16/12

Jól kezdtek a magyarok, Kálmán és Halm révén gyors akciókból szerezték pontjaikat. Felállt védelem ellen azonban nem ment a hazaiaknak, a harmadik negyedben pedig csődöt mondott a védekezés, a lettek rövid idő alatt hét triplát értek el. Ekkor dőlt el a mérkőzés.

- Kimondottan csalódott vagyok - mondta a mérkőzés után Mészáros Lajos szövetségi kapitány. - A gyors lettek megleptek minket, ez az oka, hogy 13 hárompontos kosarat dobtak. Egyetlen játékost tudok csapatomból kiemelni, Kálmán Lászlót. Most minden erőnkkel a soron következő két mérkőzésre kell összpontosítanunk, a horvátok és a szlovákok ellen sokkal többre lesz szükség.

A csoport további mérkőzésein: Szlovákia - Horvátország 73-92, Svájc - Anglia 53-61. A csoport állása: 1. Horvátország 12 pont, 2. Lettország 9, 3. Magyarország 9, 4. Anglia 9, 5. Svájc 9, 6. Szlovákia 6. A magyarok szombaton 20 órakor Horvátországgal találkoznak Eszéken.

Női Európa-bajnoki középdöntő, C csoport:
Olaszország - Magyarország 78-65 (16-17, 23-20, 16-17, 23-11)
Parma, 500 néző, V: Cukalovic (jugoszláv), Maestre (francia)
legjobb dobók: Iványi 15/3, Béres 14, Csák 13/3, Károlyi 10, illetve Bonfiglio 13, Gardellin 12/12, Nicosia 10/3, Paparazzo 10

Jól kezdett a magyar csapat, a 8. percben már 10 ponttal vezetett. A vendégelőny azonban a rosszul szedett lepattanók miatt az első negyed végére egy pontra olvadt. A folytatásban fej-fej mellett haladtak az együttesek, és Iványi, illetve Béres révén a magyarok lépést tartottak a lelkesen játszó olaszokkal. A felénél két ponttal vezettek a házigazdák. A harmadik negyedben a bedobók (Csák és Károlyi) remekeltek, de az utolsó 10 percben az agresszíven letámadó hazaiakat a bírók is segítették. A magyarok a hajrában kihagyták a büntetőket, és több labdát eladtak, így az olaszok 13 ponttal nyertek.

- Harmincnyolc percig ellenőrzésünk alatt tartottuk a mérkőzést, de a hajrában eladott labdákkal felhoztuk az olaszokat, akik 10 pont fölé tornázták az előnyüket - nyilatkozott Rátgéber László szövetségi kapitány. - A folytatásban megpróbáljuk a lehetetlent, és a finnek után meg kell vernünk az oroszokat is.

A másik mérkőzésen: Finnország - Oroszország 42-79. A csoport állása: 1. Oroszország 8 pont, 2. Olaszország 6, 3. Magyarország 6, 4. Finnország 4. A magyarok szombaton 18 órakor Finnországot fogadják Szekszárdon.