Négygólos győzelmet aratott a Győri Graboplast ETO nőikézilabda csapata a Bajnokok Ligája selejtező első mérkőzésén a lengyel Montex Lublin ellen.

BL-selejtező, 1. mérkőzés:
Győri Graboplast ETO - Montex Lublin (lengyel) 23-19 (12-7)

A magyarok legjobb dobói: Kindl 5, Görbicz 4, Horváth, Kulcsár, Prok 3-3

A 4. percig kellett várni az első hazai gólra, de később is nagyon jól tartotta magát a több válogatottat felvonultató Lublin. Az első félidő felénél még csak két gól volt a győriek előnye, a hajrá azonban kitűnően sikerült a számukra. Megtalálták a nyitottan védekező Lublin játékának ellenszerét és végül ötgólos hazai előnnyel zárult ez a játékrész.

Szünet után a rutinos lengyel gárda kezdett jobban és gyorsan csökkentette a hátrányát. Néhány jó egyéni alakításnak köszönhetően azonban ismét 3-4 góllal vezetett a Graboplast ETO. A hajrában sokkal biztosabbá tehették volna győzelmüket a győriek, de hatalmas helyzetekben hibáztak, így végül meglehetősen sovány előnnyel várják a visszavágót.