Győzelemmel kezdte a győri Steffl Kupa nemzetközi nőikézilabda tornát az olimpiára készülő magyar női válogatott. Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata fölényesen verte a szlovén Krim Neutro Roberts Ljubljanát.

A házigazda magyarok már az első negyedórában tudtára adták a vendégeknek, hogy semmi esélyük sincs a győzelemre (13. perc, 8-2). Ezt követően állandósult a magyar csapat 4-6 gólos előnye. A Krim sokkal bátortalanabbul játszott, mint múlt szombaton, amikor Ljubljanában döntetlent ért el a Mocsai-gárda ellen.

A második játékrészben sem változott a helyzet, pedig a magyar szövetségi kapitány négy poszton is cserélt. A válogatott így is tetszés szerint érte el góljait.

- A fő feladat a védekezés volt, ezt többé kevésbé megoldotta a csapat. Sok labdát szereztünk és az indításokból mindig betaláltunk. Az egyetlen olimpiai helyért harcoló Lőwy és Kirsner ezúttal azonos teljesítményt nyújtott - értékelt a kapitány.

Magyarország szombaton Lengyelországgal találkozik Pápán 18.30 órakor.

Magyarország - Krim Neutro Roberts Ljubljana (szlovén) 34-23 (17-11)
Magyarország: Pálinger - Balogh 10, Siti 1, Zsemberyné, Kökény 2, Farkas Á. 3/3, Lőwy 1
csere: Farkas A. (kapus), Kulcsár 2, Pádár 1, Deli 2, Kirsner 1, Radulovics 10/4, Pigniczki 1
Krim Ljubljana: Stefanisin - Bobocea 1, Matuszevszka 6/1, Dolgun, Mitrovic 4, Gyerepaszko 1, Dajcman
csere: Jovanovic (kapus), Gogirla 4, Freser 5, Cerar, Plesko 1, Ceckova 1
hétméteresek: 8/7, illetve 2/1
kiállítások: 8, illetve 6 perc