Vízilabda: BVSC bravúr a címvédő ellen<br/>

Hatalmas csatában legyőzte a címvédő splitieket a BVSC vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája középdöntőjének csoportrangadóján, és ezzel gyakorlatilag a négyes döntőben érezheti magát.

BL, középdöntő, Kék-csoport:
BVSC-Brendon - Splitska Banka Split (horvát) 6-5 (2-1, 2-2, 2-2, 0-0)
Szőnyi út, 1000 néző, vezette: Borrell (spanyol), Rajevic (jugoszláv)
góldobók: Tóth F., Madaras, Dabrowszki, Petik, Dala, Varjas 1-1, illetve Letica 3, Trumbic, Oreb 1-1

Három, akcióból elért találat jelezte az első két percben, hogy a rendkívül kemény, kiegyensúlyozott küzdelemben is a játék dominál. Különösen a második BVSC-gól volt látványos: Madaras 6 méterről lőtt a jobb felső sarokba, ezzel vezetett a hazai együttes 2-1-re.

A harmadik negyed elején eldönthette volna a mérkőzés sorsát a magyar bajnok, de kimaradt két emberelőny, és még két nagy helyzet is. Szinte természetes volt, hogy - ha csak átmenetileg is, de - egyenlítettek a vendégek (4-2-ről lett 4-4).

A magyarok egy gólos vezetésével igazi víziütközet zajlott az utolsó játékrészben, támadások sora ért véget gól nélkül mindkét oldalon, így a hazaiak megőrizték az elején szerzett előnyüket, és győztek.

A BVSC a Bajnokok Ligája-középdöntőt április 9-én a francia bajnok Olympic Nice ellen fejezi be, a papírforma biztos győzelmet és ezzel a négyes döntőbe jutást ígéri.