Hazai győzelem az MK-elődöntőben<br/>

Az európai csatározások után a Magyar Kupa jelent újabb izgalmas eseményt Pécsett, ahol a női Magyar Kupa elődöntőivel kezdődött a kétnapos kosaras program.

MiZo-Pécsi VSK - KSC Szekszárd 85-46 (51-33)
Pécs, 2500 néző, v: Dr. Vígh, Faidt
pontszerzők: Zsakula 12, Zsolnay 15, Újvári 11, Darida 4, Iványi 8, Csák 7, Keller 8, Anitics 7, Tuvics 9, Vilutyte 4, illetve Tóth 14, Lódi 3, Kravcsuk 6, Veres 7, Russai 16

Három perc kellett, hogy a Pécs elkapja a ritmust, 2-5 után 15-15 lett az eredmény. Remekeltek a hazaiak, Tuvics, Vilutyte, Zsolnay és Iványi szebbnél szebb megoldásokat mutatott be. Az első félidő felénél már 18 pont volt a különbség.

Mindkét csapat a helyosztókra tartalékolta kezdő embereit, így a kispadosok is szóhoz jutottak. A második játékrészben a Pécs védekezésből is jelesre vizsgázott, a Szekszárd csak 13 pontot tudott dobni 20 perc alatt. A keddi döntőben a Soproni Postás lesz a MiZo-Pécsi VSK ellenfele a Magyar Kupában.