Nőikézilabda: az FTC is kikapott a BL-ben<br/>

A több kulcsjátékosát sérülés miatt nélkülöző Herz-FTC nőikézilabda-csapata hatgólos vereséget szenvedett a dán Viborg HK otthonában vasárnap a Bajnokok Ligája 3. fordulójában. Egy nappal korábban vereséget szenvedett a másik magyar kupacsapat, a Dunaferr is.

A csoport, 3. forduló:
Viborg HK (dán) - Herz-FTC 27-21 (11-15)
góldobók: Gyerjugina, Fruelund 7-7, Neagu 4, Skov 3, K. Jensen, Hansen, Astrup 2-2, illetve Deli 6, Tóth 5, Pádár 3, Brigovácz, Siti, Kirsner 2-2, Kökény 1
7 méteresek: 0/0, illetve 4/3
kiállítások: 2, illetve 6 perc

A magyar együttesben nem léphetett pályára térdszalag-szakadás miatt a válogatott Lőwy Dóra, valamint a kézcsonttöréssel kezelt Pásztor Zsófia. Az első játékrészben a lelkes vendégek nagyon jól játszottak, semlegesíteni tudták a dánok veszélyes átlövőit. A második félidő elején pillanatok alatt ledolgozta hátrányát a Viborg, amely
védekezésben is jelentősen feljavult. Az FTC csak féltucat gólt tudott dobni.

Németh András, vezetőedző: - Az első félidőben jól használtuk ki a helyzeteket, míg a második játékrészben nagyon feljavult a hazaiak kapusa, a világbajnok Tjugum. Sajnos kevesen ültek a kispadon így nem volt elegendő variációs lehetőségem, és a fáradt játékosokat sem tudtam pihentetni.

A csoport másik találkozóján: Metz (francia)-Skopje (macedón) 28-19 (16-7)