Visszavágott az Egyesült Államok a Fradinak<br/>

Az Egyesült Államok nőikosárlabda-válogatottja szombaton a népligeti sportcsarnokban 20 ponttal győzte le az FTC-Diego együttesét. Ezzel a vendégek visszavágtak a tavalyi (73-70-es) vereségért.

FTC-Diego - Egyesült Államok 46-66 (24-38)
Népliget, 1800 néző
FTC-Diego: Musat, Seres, Csákány 2, Kalmár-Nagy 10, Károlyi 20
csere: Török 3, Kajdácsi 1, Cserny 2, Papp 8, Hagara, Szlimák
Egyesült Államok: Taley 3, Milton 6, Leslie 4, Holdsclaw 12, Smith 9
csere: McCray 12, Griffith 14, Williams 3, Edwards 2, Bolton-Holifield 1

Nagy iramban, sok hibával játszottak a csapatok a mérkőzés elején, négy perc alatt mindkét oldalon csak egyszer-egyszer találtak a kosárba. A vendégek nyugodtak meg előbb és Griffith remek palánk alatti teljesítményével 3 perc alatt 5 pontos előnyre tettek szert (8-13). Az FTC Kalmár-Nagy pontjaival kiegyenlített (15-15), de a világ legjobb válogatottja ritmust váltott és 14 pontos szerzett a szünetre (24-38).

Károlyi Andrea 8 ponttal nyitotta a második játékrészt, a másik oldalon a fotómodellként is dolgozó, 196 cm magas Leslie kétszer talált a kosárba (32-42). A második 20 percben csak 6 ponttal volt jobb az Egyesült Államok válogatottja. Az amerikai együttes látványos játékkal, közönségsikert aratva vágott vissza az elmúlt évi vereségért.

Az amerikaiak hétfőn 18 órakor Pécsett lépnek pályára a bajnok MiZo-Pécsi VSK ellen, majd két olaszországi mérkőzéssel zárják európai turnéjukat.