Kézilabda: győztek az osztrákok<br/>

A magyar férfikézilabda-válogatott vereséggel zárta a 2001-es világbajnokság csoportmérkőzéseit. Hajdu János szövetségi kapitány csapata, amely júniusban playoff-mérkőzést vív a vb-re jutásért, szombaton Traunban kapott ki Ausztriától.

Ausztria - Magyarország 30-28 (14-11)
góldobók:
Ascherbauer 7, Dittert, Graf 5-5, Szlezák, Varga 4-4, Szilágyi 3, Fölser 2, illetve Éles 11/1, Kotormán 7/1, Pásztor 4/1, Décsi 2, Gál, Mocsai, Rosta, Kuzmicsov 1-1

A találkozónak már nem volt igazi tétje, hiszen a magyar csapat már az előző fordulóban behozhatatlan pontelőnyre tett szert.

A vendégek az elején 3-1-re vezettek, de utána a lelkesen játszó osztrákok vették át az irányítást. A második félidő elején már nyolc gól volt (21-13) a hazaiak előnye, de az 52. percre egyenlített a Hajdu-csapat (24-24). A hajrát az osztrákok bírták jobban.

Kiss András technikai vezető elmondta, hogy a korábban megszokotthoz képest ezúttal a védelem és a kapusteljesítmény gyengébb volt, emiatt kaphatott a csapat viszonylag sok gólt.

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 8 pont (157-117), 2. Ausztria 7 (165-154), 3. Bulgária 5 (128-170), 4. Litvánia 4 (151-160).