Euroliga: súlyos soproni vereség Szlovákiában<br/>

A nőikosárlabda Euroliga 11. fordulójában a GYSEV-Ringa súlyos, 36 pontos vereséget szenvedett a sorozat címvédője, a szlovák Ruzomberok otthonában.A DKSK-BorsodChem ugyanakkor fölényes győzelmet aratott a Ronchetti Kupa nyolcaddöntőjének szerdai, első mérkőzésén a török Adana ellen.

SCP Ruzomberok (szlovák) - GYSEV-Ringa 94-58 (40-26)
Rózsahegy, 1500 néző
legjobb dobók: Kuklová 21, Marencikova 20, Bielikova 12, illetve Béres, Mandics 11-11

A találkozó első percétől az utolsóig magabiztos fölényben játszott a címvédő szlovák együttes. A magyar bajnokcsapat nem tudta szorossá tenni a mérkőzést, rengeteg eladott labda, és gyenge dobóteljesítmény jellemezte a soproniak játékát.

Ezzel a GYSEV-Ringa 7 győzelemmel és 4 vereséggel áll csoportjában, s jövő héten a Vigo ellen hazai pályán javíthat.

DKSK-BorsodChem - Botaspor Adana (török) 92-66 (42-29)
Miskolc, 2000 néző
legjobb dobók: Brosovszky 21, Bajkusa 21, Ando 19, Balogh 15, illetve Blue 30, Branzova 14

A diósgyőriek nagyszerű napot fogtak ki, lendületes akciókat vezettek, és helyzeteiket is jól használták ki. Ha a második félidő végén jobban koncentrálnak, akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. A piros-fehérek számára csupán formalitásnak ígérkezik a január 19-i Adanában sorra kerülő visszavágó.