Férfikosárlabda: győzelem Szlovákia ellen<br/>

Második félidei remek játékával győzte le szerdán Magyarország férfikosárlabda-válogatottja Szlovákia együttesét az Eb-középdöntő 3. fordulójában, Székesfehérvárott.

A csoport, 3. forduló:
Magyarország-Szlovákia 68-52 (23-35)
Székesfehérvár, 2000 néző, V: Resser (német), Pukl (szlovén)
Magyarország: Kálmán 11, Mészáros 4, Halm 7, Sitku 2, Gulyás 4
csere: Fodor 22, Németh, Czigler 10, Gémes 8
A szlovákok legjobb dobói: Micuda, Andruska 10-10, Snopko 9

Rendkívül rosszul kezdett a papírforma alapján esélyesnek kikiáltott magyar csapat. A magassági fölényben játszó centerek nem kaptak labdákat, a kisemberek középtávoli és távoli dobásai rendre célt tévesztettek. A góliszonynak köszönhetően az ekkor jóval pontosabban dobó vendégek 12 pontos előnnyel zárták a félidőt.

A folytatás aztán meghozta a várt fordulatot. A szerkezetében átalakított együttes Fodor kosarainak és a Gémes-Czigler centerkettős játékának köszönhetően alig hét perc alatt átvette a vezetést és végül magabiztosan győzött.

Ezzel Mészáros Lajos együttese két győzelemmel és egy vereséggel zárta az első három fordulót. Februárban két csoportmérkőzést játszik a magyar válogatott.

Mészáros Lajos, a válogatott szövetségi kapitánya: - A második félidőre nagyot javult a védekezésünk, volt tartása csapatomnak, így összességében feltétlenül elégedett vagyok.

Az A csoport 3. fordulójában:
Lettország-Anglia 90-97 (43-41)
Horvátország-Svájc 93-53 (53-24)

Az állás: 1. Horvátország 6 pont, 2. Magyarország 5 (206-187), 3. Anglia 5 (238-234), 4. Lettország 4 (249-245), 5. Svájc 4 (202-244), 6. Szlovákia 3