Szurkolóik nélkül utaznak az oroszok Spanyolországba

Szpartak Moszkva
3192602 09/13/2017 Spartak's Alexander Samedov, center, during the 2017-18 UEFA Champions League group stage match between Maribor (Slovenia) and Spartak Moscow (Russia). Vladimir Pesnya/Sputnik
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) kitiltotta a Szpartak Moszkva szurkolóit a csapat következő idegenbeli mérkőzéséről a Bajnokok Ligájában.

A moszkvai klub drukkerei múlt szerdán a maribori BL-csoportmérkőzésen (1-1) pirotechnikai eszközöket használtak a lelátón, valamint különböző tárgyakat dobáltak a pályára. Az első félidőben - körülbelül hatvan méterről - petárdával majdnem eltalálták a német Deniz Aytekin játékvezetőt, aki ezt követően három percre megszakította a játékot.

Az UEFA pénteki tájékoztatása szerint a Szpartak szurkolói nem vásárolhatnak jegyet a november 1-jén Sevillában sorra kerülő meccsre.

Az oroszoknak mellékbüntetésként 60 ezer eurós bírságot kell fizetniük.