Dél-Afrikának 1980 után van újra világbajnok motoversenyzője.

Fantasztikus volt a gyorsaságimotoros-vb Aragóniai Nagydíján a legkisebb kategória, a Moto3 utolsó köre, összesen négy motoros viaskodott az első helyért. Köztük volt az összetettben éllovas Brad Binder,

valamint az a két rivális, aki még befoghatta őt,

a spanyol Jorge Navarro, valamint az olasz Enea Bastianini.

Binder itt még elöl volt, de végül az is belefér neki, hogy második legyen Forrás: AFP

Az utolsó körben ez a hármas a szintén olasz Fabio Di Giannantonióval kiegészülve vonatozott, miközben folyamatosan ment az előzgetés és helyezkedés. A célegyenesben végül Navarro volt a leggyorsabb,

Bindernek viszont a második hely is elég volt ahhoz, hogy világbajnok legyen.

Négyen szinte egyszerre estek be a célba

A dobogóra még Bastianini állhatott fel, és ami igazán visszaadja az utolsó kör izgalmait: az első és a negyedik helyezett között mindössze 162 ezredmásodperc volt.

Binder (jobbra) itt már tudta:

Binder négy futammal a vége előtt nyerte meg a világbajnokságot, a Moto3-ban még senki nem ért révbe ilyen hamar, mióta a mostani pontszámítási rendszert bevezették. Binder idén ötször győzött, a legemlékezetesebb sikerét Jerezben aratta, ahol a 35. rajtkockából indulva végzett az élen.

A vb hivatalos oldala ezzel a videóval köszöntötte:

MotoGP-ben Marc Marquez nagy lépést tett a világbajnoki cím felé, miután megnyerte a hazai versenyét, Valentino Rossi pedig harmadik lett, mivel hiába üldözte még az utolsó körben is Jorge Lorenzót, folyamatosan a határon motorozott, és ez végül ahhoz vezetett, hogy az egyik kanyart elmérte.