Szenzációs futamon meglepetésgyőzelem a MotoGP-ben

moto Horizontal
Team Suzuki ECSTAR Maverick Vinales (L) leads the race through Luffield Corner from LCR Honda's British rider Cal Crutchlow (C) and Repsol Honda Team's Spanish rider Marc Marquez (R) during the MotoGP race at the motorcycling British Grand Prix at Silverstone circuit in Northamptonshire, southern England, on September 4, 2016. / AFP PHOTO / OLI SCARFF
Maverick Vinales nyerte a MotoGP rendkívül izgalmas Brit Nagydíját, a 21 éves spanyol motoros pályafutása első győzelmét aratta a gyorsaságimotoros-vb király kategóriájában.

A Suzuki utoljára 2007-ben nyert futamot a MotoGP-ben, az elejétől végig magabiztosan vezető Vinales ezt a rossz sorozatot törte most meg.

"Nehéz szavakkal leírni, amit érzek. Mindent tudtam kezelni a versenyen, nagyon hálás vagyok a csapatnak.

- mondta közvetlenül a futam után Vinales.

Marquez nem unatkozott

A második helyen a privát Hondával indult brit Cal Crutchlow végzett, a harmadik pedig Valentino Rossi lett a Yamahával. A Honda spanyol vb-éllovasa, Marc Marquez nagyon sokat előzött, többször hibázott is, nem egyszer elhagyta a pályát, de így is negyedik lett.

Marquez ezzel az összetettben 210 ponttal őrzi vezető helyét a 160 pontos Rossi előtt.

Moto2-ben a svájci Thomas Lüthi, Moto3-ban a dél-afrikai Brad Binder nyert. Előbbi másodszor, utóbbi negyedszer nyert a mostani idényben.