A szlovák Peter Sagan nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros körverseny második szakaszát, amelyen a szombati nyitányhoz hasonlóan megint több bukás volt, a kétszeres győztes spanyol Alberto Contador ismét elesett.

A Saint-Lo és Cherbourg-Octeville közötti 183 kilométeres etap végén egy kisebb emelkedőt kellett megmásznia a mezőnynek, amely így szétszakadt. A végén 25-en értek be azonos idővel, közülük a világbajnok Sagan volt a leggyorsabb, megelőzve a francia Julian Alaphilippe-et és a spanyol Alejandro Valverdét.

A nagy esélyesek közül a címvédő Chris Froome, Nairo Quintana és Fabio Aru is a legjobbak között ért célba. Ugyanakkor az idei Giro d'Italia győztese, Vincenzo Nibali 11 másodpercet veszített, míg a szombati nap után ismét bukott Contador, aki 48 másodperccel Froome-ék mögött ért célba.

Sikerével Sagan az összetettben is az élre állt.