Miklós Edit 28. lett Val d'Isere-ben

Miklós Edit sí lesiklás
Edit Miklos of Hungary skis the Tickety Chutes section during her FIS World Cup training run at the Lake Louise Ski Resort in Alberta, Canada on December 1, 2016. / AFP PHOTO / Mark RALSTON
A svájci Lara Gut nyerte meg a női alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi szuper-óriásműlesikló viadalát, amelyen Miklós Edit a 28. helyen végzett.

A svájci klasszis két gyengébb versenyt zárt a vk-ban, ezúttal azonban remekelt, egyedül a liechtensteini Tina Weirather tudta megszorítani, ám 13 századdal nála is gyorsabbnak bizonyult. A harmadik helyet - több mint egy másodperccel elmaradva a győztestől - az olasz Elena Curtoni szerezte meg.

Miklós Edit ezúttal 28. lett Forrás: AFP/Mark Ralston

A szombaton lesiklásban 12. Miklós Edit a vasárnapi viadalon a győztes Guttól több mint három másodperccel síelt rosszabb időt, ami a 28. helyhez volt elég, s ezzel három pontot szerzett a pontversenyben.

1. Lara Gut (svájci) 1:23.24 perc