Hivatalosan is bejelentette visszavonulását Sir Bradley Wiggins, ötszörös olimpiai bajnok kerékpáros. A 36 éves versenyző szerdán a közösségi médiában számolt be döntéséről, amelyet már az augusztusi, riói olimpián előrevetített.

"Szerencsés vagyok, hogy megélhettem az álmomat, megvalósíthattam a gyerekkori vágyaimat" - írta közleményében Wiggins. Hozzátette, az elmúlt mintegy húsz évben példaképei ellen versenyezhetett.

Wiggins pályán szerzett három olimpiai bajnoki címet, majd átnyergelt az országúti szakágra, amelyben négy éve, Londonban nyert időfutamot - ezt követően ütötték lovaggá -, és a Tour de France-on sem talált legyőzőre, ezután visszatért a pályára. A Wiggins, Edward Clancy, Steven Burke, Owain Doull összeállítású együttes az ausztrálok elleni riói döntőben 3:50.265 perccel világcsúcsot döntött 4000 méteren. Wiggins így sorozatban ötödik olimpiáján állhatott dobogóra, nyolc érmével pedig a legtöbb medált gyűjtő brit olimpikon lett.