Bár Jorge Lorenzo nyerte a a gyorsaságimotoros-világbajnokság Aragóniai Nagydíját, a futam mégis Dani Pedrosa és Valentino Rossi hatalmas csatájáról marad emlékezetes.

A rajtnál a címvédő Márquez beragadt, így az első kanyarhoz élve Lorenzo és Iannone is megelőzte, és talán emiatt vállalta túl magát Márquez, a 12. kanyarban ugyanis kicsúszott, és már nem tudta folytatni a versenyt. A spanyol motorosnak idén ez volt az ötödik olyan futama, amelyen nem ment végig.

Márquez kiesése után Lorenzo meglógott a többiektől, és a győzelmét gyakorlatilag nem is veszélyeztette senki. A második helyért viszont elképesztő csata zajlott, Rossi tudta, hogy mennie kell, és nem hagyhatja, hogy Pedrosa legyen a második, hiszen akkor több pontot veszít Lorenzóval szemben. Öt körrel a vége előtt Rossi megpróbálta megelőzni Pedrosát, de a spanyol egyből visszatámadott.

Pedrosát (elöl) folyamatosan szorongatta Rossi Forrás: AFP

Az utolsó előtti körben Rossi megint el tudott menni Pedrosa mellett, aki ismét nem hagyta magát, és agresszívan visszavette a második helyet a következő kanyarban. Az igazi hirig az utolsó körben jött, amikor Rossi kétszer is úgy érezhette, hogy meglesz a második hely, de Pedrosa még rá tudott tenni egy lapáttal, és mindkétszer visszaelőzte az olaszt, aki így kénytelen volt beérni a harmadik hellyel.

Ez azt jelenti, hogy négy futammal a vége előtt Rossi 14 ponttal vezet Lorenzo előtt. A Moto2-ben szintén spanyol siker született Tito Rabat révén, míg a Moto3-ban a portugál Miguel Oliveira diadalmaskodott.

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 41:44.933 perc
2. Daniel Pedrosa (spanyol, Honda) 41:47.616
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 41:47.706

Az állás (14 verseny után, még 4 van hátra): 1. Rossi 263 pont, 2. Lorenzo 249, 3. Marc Marquez (spanyol, Honda) 184

Moto2:
1. Tito Rabat (spanyol, Kalex) 26:25.125 perc
2. Alex Rins (spanyol, Kalex) 26:25.221
3. Sam Lowes (brit, Speed up) 26:30.489

Az állás (14 verseny után, még 4 van hátra): 1. Johann Zarco (francia, Kalex) 284 pont, 2. Rabat 206, 3. Rins 184

Moto3:
1. Miguel Oliveira (portugál, KTM) 39:54.343 perc
2. Jorge Navarro (spanyol, Honda) 39:54.536
3. Romano Fenati (olasz, KTM) 39:55.848

Az állás (14 verseny után, még 4 van hátra): 1. Danny Kent (brit, Honda) 234 pont, 2. Enea Bastianini (olasz, Honda) 179, 3. Oliveira 159