Lékó remizett minden idők legerősebb világkupáján

Lékó Péter, sakk
HUNGARY, Miskolc : Hungarian player Peter Leko prepares is play against his World champion opponent Viswanathan Anand (not pictured) of India during the last match of their double rapid chess encounter in the National Theatre of Miskolc, 180 kms east from the Hungarian capital of Budapest on June 7, 2009. Anand won the matches by 5-3. AFP PHOTO / STR
Lékó Péter döntetlent játszott a negyedikként kiemelt Anish Girivel csütörtökön a legjobb 32 között az 1,2 millió dollár összdíjazású bakui sakk világkupán.

A magyar nagymester a világos bábukat vezette az első partiban, amely a 38. lépésben zárult remivel.

Lékónak nem sikerült a győzelem Forrás: AFP

A pénteki második meccsen az orosz származású Giri lesz világossal. Ha összesítésben döntetlen az eredmény, rájátszás következik, melyben előbb két 25-25 perces rapidpartit rendeznek, újabb döntetlennél két 10-10 perc gondolkodási idejű játszmával folytatódik a küzdelem, végül szükség szerint villámpartik (5-5 perc) következnek.

A 128 résztvevős, kieséses rendszerű verseny minden idők legerősebb világkupája. Lékó Péter világranglista-helyezése alapján kapott meghívást, míg a 64 között búcsúzott Balogh Csaba az Eb-n vívta ki az indulás jogát. A vk döntősei világbajnokjelöltek lesznek.