Dumoulin növelte az előnyét a Vueltán

Tom Dumoulin, kerékpár
SPAIN, Burgos : Giant-Alpecin's Dutch cyclist Tom Dumoulin competes during the 17th stage of the 2015 Vuelta Espana cycling tour, a 38,7 km individual time trial run in Burgos on September 9, 2015. AFP PHOTO / JAIME REINA
A francia Alexis Gougeard nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 19. szakaszát, amelyen az összetettben vezető holland Tom Dumoulin növelte előnyét.

Az AG2R versenyzője szökéssel harcolta ki a győzelmet a Medina del Campo és Avila közötti 185,8 kilométeres pénteki szakaszon. Mögötte a portugál Nelson Oliveira és a belga Maxime Monfort ért célba. Az összetettben elöl lévő versenyzők több mint 16 perces hátránnyal értek célba, a szakasz végén lévő emelkedőn az éllovas Dumoulin leszakította a második helyen álló olasz Fabio Arut, és megduplázta eddigi három másodperces előnyét vele szemben.

Tom Dumoulin Forrás: AFP/Jaime Reina