Tíz amerikai tíz másodpercen belül

Javában zajlik az amerikai atlétikai bajnokság, amelyen egyetlen délután tíz százas síkfutó is tíz másodpercen belül került.

A csütörtöki négy futam egyikében a világbajnok Tyson Gay 9.85 másodperc alatt ért célba - és még csak nem is ő volt a leggyorsabb. A magyar rekord ebben a számban 10.08, Németh Roland érte el még 1999-ben.

A legjobb időt a 22 éves Remontay McClain futotta (9.82), de a 19 éves Trayvon Bromell is csak két századdal maradt el tőle. A pénteki elődöntőkbe tizen is tíz mp-en belüli idővel jutottak.

A döntő első három helyezettje kvalifikálja magát az augusztusi, pekingi vébére. Bár a futókat hátszél segítette - amely két futamban is nagyobb volt a megengedett két méter per szekundumnál -, az amerikaiak merítése nyilvánvalóan van olyan erős, hogy megpróbálhassanak versenyezni Jamaicával.

A londoni olimpián a 4x100-as váltót a karibiak nyerték, a csúcsformában lévő Usain Bolt segítségével.