Dán aranyérmet hozott a kínai Vejhajban rendezett hosszú távú triatlon-világbajnokság,az első helyen az a Camilla Pedersen ért célba, aki egy éve még élet és halál között lebegett.

A 30 éves sportoló 2013 szeptemberében szenvedett súlyos kerékpárbalesetet: edzés közben olyan szerencsétlenül bukott kerékpárjával, hogy - bár sisakot viselt - fejsérülése miatt 19 napig kómában volt.

Sokáig az sem volt biztos, hogy lábra állhat valaha is, ám balesete után hét hónappal ismét versenyezhetett, és áprilisban a spanyolországi Fuerteventurán versenyt is nyert.

A magyar idő szerint vasárnap délelőtt rendezett vejhaji világbajnokságon több mint négy percet vert a második helyezett finn Kaisa Lehtonenre a négy km úszásból, 120 km kerékpározásból és 20 km futásból álló távon.

A férfiak versenyében hármas francia siker született Bertrand Billard mögött Sylvain Sudrie és Viennot Cyril ért célba.