Senánszky Petra a 100 méteren aratott sikere után az uszonyos gyorsúszás 50 méteres fináléjában is világcsúccsal diadalmaskodott a Kazanyban zajló CMAS-játékokon, a búvársportok világbajnokságán.

A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatának szombati közleménye szerint Senánszky - aki a hosszabb távon is világrekorddal győzött - 21.83 másodperces idővel csapott célba.

Kosina Gergely is világbajnok lett Kazanyban, miután a juniorok között megnyerte a 200-as uszonyos gyors döntőjét. Ebben a szakágban a magyarok így három aranyéremmel, egy ezüsttel és három bronzzal a harmadik helyen zártak az éremtáblázaton.

A tájékozódási búvárúszók is tovább remekeltek: Balázs Péter is megszerezte a második vb-aranyát Kazanyban, miután szlalomban győzött, ugyanott Gurisatti Róbert ezüstérmes lett.