A budapesti Telekom Vivicittával nem zárult le a városvédők akciója, a hétvégén folytatódott a futóőrület. Szombaton Pécsen, vasárnap pedig Szolnokon összesen több ezren álltak rajthoz, és teljesítették az egyes távokat.

A Telekom információi szerint - akár csak egy héttel korábban - Pécsen is részvételi csúcs született, miután 2100-an álltak rajthoz a 2.8 kilométeres távon. A város labdarúgóklubjának több mint 50 utánpótlás-játékosa is futócipőt húzott, és a csapat tulajdonosa, Matyi Dezső is úgy döntött, hogy részt vesz a tavaszi kocogásban.

Forrás: Magyar Telekom

Vasárnap Szolnokon volt a sor, ott és 1470 városát szerető futó vágott neki a 3.1 kilométeres volt a távnak. A nőknél Kácser Zitát nem tudták megelőzni, a Szolnoki MÁV versenyzője mindkét helyszínen győzött. A férfiaknál Magyar Huba (PSN Zrt.) nyert Pécsen, míg Szolnokon Berec Lajos (Mezőtúr SE) volt a leggyorsabb.