A magyar női strandkézilabda-válogatott bejutott a döntőbe a Caliban zajló Világjátékokon.

Gróz János csapata Tunézia 2-0-s legyőzésével került a legjobb négy közé, majd az Európa-bajnok magyarok az elődöntőben a norvégokat gyűrték le 2-0-ra.

A fináléban a brazilok következnek, a két csapat az első csoportmeccsen már játszott egymással, akkor a dél-amerikaiak szétlövésben nyertek.

Az aerobikosoknál az aero-step formáció negyedik lett, míg a sportaerobik csoport az ötödik helyen végzett.

A magyar küldöttség hat aranynál és három ezüstnél tart Caliban. A nem olimpiai sportágak legnagyobb nemzetközi eseménye múlt pénteken kezdődött, száz ország versenyzői vesznek részt rajta. A vasárnapig tartó seregszemlén Magyarországot 12 sportágban 58 sportoló képviseli.