Egy futammal a gyorsaságimotoros-világbajnokság vége előtt, mindhárom kategóriában eldőlt már a vb-cím sorsa.

A MotoGP-ben sorozatban hatodszor nyerte meg hazai futamát, az Ausztrál Nagydíjat Casey Stoner, a másodikként célba érő spanyol Jorge Lorenzo pedig ezzel a helyezéssel megnyerte a világbajnokságot. Lorenzo a 2010-es győzelem után ismét világbajnok lett a legjobbak között, korábban a 250-eseknél is kétszer ért fel a csúcsra.

Forrás: AFP

A Moto2-ben ugyancsak a spanyolok örülhettek, Marc Márquez a harmadik hellyel bebiztosította a vb-címet, a futamot Pol Epargaró nyerte. A Moto3-ban már korábban megnyerte a vébét Sandro Cortese, a német plóta most egy futamgyőzelemmel ünnepelt. A világbajnokság utolsó versenyét, a Valenciai Nagydíjat két hét múlva rendezik.