Vágólapra másolva!
Az Atlanti-óceán átszelését megkísérlő magyar kenus, Rakonczay Gábor jelzőrakétával hívhatja fel magára a nyomában haladó vitorlás figyelmét.

Rakonczay Vitéz nevű kenuján a világon elsőként vágott neki teljesen egyedül az Atlanti-óceán átevezésének Portugáliából. Február hatodika óta azonban nincs hír róla.

Felesége, Rakonczay Viktória kedden elmondta: a vitorlázók felajánlották, hogy igyekeznek azon az útvonalon haladni, amelyen a férje is, és tüzetesen figyelik majd az óceánt, hogy megtalálják a kenut és utasát. "Nagyon pici esély van arra, hogy esetleg meglátják. Ha egy kilométernél távolabb van a kenu, már nehéz észrevenni, és a hullámok is kitakarhatják. Sokkal valószínűbb, hogy Gábor pillantja meg a vitorlást, és kilő egy rakétát, hogy felhívja magára a figyelmet" - vélekedett Rakonczay Viktória.

A vitorlás valószínűleg a jövő hét közepére érhet abba a térségbe, ahol Rakonczay feltételezhetőn tartózkodik. "Ebben az időszakban sok hajó kel át az Atlanti-óceánon, így remélhetőleg hamarosan érkezik jelzés arról, hogy merre jár éppen Gábor" - tette hozzá a feleség, aki továbbra is az elektromos rendszer, illetve a telefon meghibásodásában látja a problémát, mert "Gábor tuti rendben van".

A sportember 2011. december 21-én hagyta el a portugáliai Lagos kikötőjét, és 2012. január 6-án, magyar idő szerint hajnali 1.40-kor érkezett meg a kanári-szigeteki Las Palmasba. Ezt a távolságot a tervezett 20 nap helyett 16 nap alatt sikerült teljesítenie, amivel világrekordot döntött. Néhány napos pihenő után január 25-én indult el újra.

A www.atlantix.eu honlapon olvasható részletes beszámoló szerint február 5-én egy hatalmas hullám felborította a Vitézt. Miután Rakonczaynak sikerült visszamásznia a fedélzetre, a kenu nem sokkal később újra felborult, és csaknem 100 liter víz ömlött be a kabinba, amely mindent eláztatott.

A honlap szerint Rakonczay valószínűleg azért nem tudott jelentkezni, mert a pára miatt a kabin nem tudott kellően kiszáradni. A túra második szakaszában Rakonczay 5200 kilométert kíván megtenni közel három hónap alatt, tervei szerint április elején érkezik a karib-tengeri Antiguához.