Poór Brigitta tizenegyedik az extrém tereptriatlon-vb-n

Poór Brigitta az előkelő 11. helyen végzett a Hawaii-szigetekhez tartozó Mauin rendezett extrém tereptriatlon-világbajnokságon. A hétszeres Tour de France-győztes amerikai Lance Armstrong bukás után a 23. lett.

Az 1500 méteres tengeri úszásból, 32 km hegyikerékpározásból és 11 km hegyi futásból álló viadalon a magyar versenyző a 15. volt az első szám után, majd tovább is bírta a nagy iramot, miközben több esélyes feladta a küzdelmet.

Poór remek szezont zárt, hiszen a 23 éven aluliak között idén vb-t és Eb-t, valamint Világkupa-futamot nyert.

A nők között a skót Lesley Paterson, a férfiaknál az osztrák Michael Weiss győzött. Armstrong a kerékpározás során bukott, és a futást már nem bírta, így csúszott vissza a 23. helyre.