Sidi Péter a negyedik helyen végzett a férfi kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számában a csangvoni olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny csütörtöki zárónapján.

A szombaton légpuskában győztes komáromi versenyző a viadal honlapja alapján az alapversenyt 1169 körrel zárta, s ugyan ötödik helyen került döntőbe, az szinte biztosnak tűnt, hogy nem fog tudni dobogóra állni, mivel az első helyezett nyolc, a második hét, de még a harmadik is három körrel előzte meg a finálé előtt. A döntőben a szám magyar világ- és Európa-bajnoka pontosan 100 kört ért el, amivel egy helyet előrelépett, s lett negyedik.

A dél-koreai viadalon a légfegyveres számokban három-három, a többiben pedig két-két londoni indulási jog talált gazdára. Sidi Péter már a tavalyi világbajnokságon megszerezte a kvótát, míg a verseny többi magyarjának most nem sikerült a kvalifikáció, ehhez Karmacsi Ildikó volt a legközelebb, aki vasárnap az ötödik lett a női légpuskások viadalában.