Pont nélkül zárt, mivel kiesett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján a Moto2-es géposztályban versenyző Talmácsi Gábor.

A 15. helyről elrajtolt magyar versenyző a vasárnapi, szepangi viadalon a vb honlapja szerint 12 teljes kört tudott megtenni, s a 13.-ban feladásra kényszerült. A kategória világbajnoka a spanyol Toni Elías lett, akinek a címhez a negyedik hely is elegendő volt.

Szintén spanyolé, Jorge Lorenzóé lett a vb-cím a királykategóriában, a MotoGP-ben, amelynek versenyében ugyan csak harmadikként érkezett célba, de így is behozhatatlan előnyre tett szert. A győzelmet az 5,548 kilométeres pályán az olaszok világklasszis motorosa, Valentino Rossi szerezte meg.

A legkisebbeknél, a 125-ös géposztályban egy harmadik spanyol ünnepelhetett: Marc Márquez több mint két másodperces előnnyel nyert, a vb-pontversenyben pedig három ponttal vezet honfitársa, Nicolás Terol előtt.

eredmények, 125 kcm (18 kör, 99,864 km össztáv):
1. Marc Márquez (spanyol, Derbi) 40:29.035 perc (148,005 km/ó átlagsebesség)
2. Pol Espargaró (spanyol, Derbi) 2.341 mp hátrány
3. Nicolás Terol (spanyol, Aprilia) 3.656 mp h.

A világbajnoki pontverseny állása 14 verseny után (még 3 van hátra): 1. Márquez 247 pont, 2. Terol 244, 3. Espargaró 235

Moto2 (19 kör, 105,412 km):
1. Roberto Rolfo (olasz, Suter) 41:09,412 p (átlag: 153,673 km/h)
2. Alex de Angelis (spanyol, Motobi) 0,040 mp hátrány
3. Andrea Iannone (olasz, Speed Up) 5,915
Talmácsi Gábor (Speed Up) kiesett.

A vb-pontversenyben 14 futam után (még 3 van hátra): 1. Toni Elías (spanyol, Moriwaki) 262 pont - már világbajnok, 2. Julián Simón (spanyol, Suter) 168, 3. Iannone 163, ...7. Talmácsi Gábor 95

MotoGP (20 kör, 110,96 km):
1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 41:03,448 p (átlag: 162,153 km/h)
2. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 0,224 mp hátrány
3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 6,035 mp h.

A vb-pontversenyben 15 verseny után (még 3 van hátra): 1. Lorenzo 313 pont - már világbajnok, 2. Dani Pedrosa