Lionel Messi, az FC Barcelona argentin játékosa nyerte a France Football magazin által alapított Aranylabdát, a futballvilág egyik legnagyobb presztízsű elismerését.

A 22 éves Messi az első argentin aranylabdás. A voksoláson - amelyen 96 újságíró adhatta le szavazatát - a második helyen a portugál Cristiano Ronaldo, a Manchester United majd a Real Madrid játékosa, a harmadikon pedig Xavi, az FC Barcelona spanyol labdarúgója végzett.

Messi 473 ponttal végzett az élen, Cristiano Ronaldo 233-at, Xavi 170-et kapott. Az első öt közé négy olyan futballista került, aki az év során játszott a bajnokságot, spanyol kupát és Bajnokok Ligáját nyert FC Barcelonában, Xavi mögött ugyanis Andres Iniesta és Samuel Eto'o végzett a negyedik, illetve ötödik helyen.

A díj 54 éves történetében még egyetlen győztes sem diadalmaskodott ilyen elsöprő fölénnyel, az átadóünnepségre vasárnap kerül sor Párizsban.

"Nagy megtiszteltetés ez a számomra" - mondta első nyilatkozatában Messi, aki idén spanyol bajnoki címet, spanyol Király-kupát és Bajnokok Ligáját nyert, és kilenc találattal a BL gólkirálya lett.