A budapesti szumó ranglistaversenyen Fábián Viktória a 65 kilogrammosok között, Kálló Gyöngyi a +80 kilósoknál, Makai Erika az open kategóriában győzött.

A Világjátékokra készülő magyar csapatot koordináló Nemzeti Sportszövetség információi szerint ez volt a július 16-án kezdődő olimpián kívüli sportágak seregszemléjére utazó szumósok utolsó hazai versenye.

A szumós csapat Bárdosi Sándorral egészül ki, aki jelenleg Hollandiában edzőtáborozik.

Az uszonyosúszók Kaposvárott a Középület-kivitelező-kupán versenyeztek. A Kaohsiungban indulók közül négyen vettek részt a somogyi versenyen: Kókai Dániel, Székely Lilla, Wirtz Melinda és Kövy Bence is rajtkőre állt.

Székely, Wirtz és Kövy több éremmel gazdagította medáliagyűjteményét, míg Kókai a győzelmeken kívül 100 méteres uszonyos gyorsúszásban 45.14 másodperces új országos csúcsot ért el.