Öt magyar győzelem született a kick-box karatésok világbajnokságán szombaton és vasárnap a portugáliai Coimbrában.

A sportági szövetségtől származó információ szerint aero-kick-boxban a csapatok versenyében a Gazdag Brigitta, Hegyi Mariann, Kriszeg Tímea összeállítású válogatott megvédte világbajnoki címét, egyéniben Gazdag a második helyen végzett.

"Sima" kick-boxban a magyar nők egyéniben remekeltek: 50 kg-ban Krempf Réka, 70 kg-ban az Európa-bajnoki cím védője, Minda Zsófia, nehézsúlyban, azaz a plusz 70 kilogrammban pedig Kondár Anna lett világbajnok.

Az 56 kg-ban vb- címvédőként rajtoló Szuknai Zsuzsanna viszont alulmaradt a fináléban, így ezúttal ezüstéremmel fejezte be szereplését.

A férfiaknál a semi-contactosok 79 kg-os súlycsoportjában Mórádi Zsolt aranyérmet érdemelt ki, a 63 kg-os kategóriában Hirsch Viktor ezüstéremig jutott, s a dobogó második fokára állhatott fel a 69 kg-os, junior Európa-bajnok Imre Tamás is.