Nem született meglepetés a kaposvári nyílt lovastorna Európa-bajnokság vasárnapi döntőiben. A nők és a férfiak mezőnyében is a legjobb formában lévő és a legszebb gyakorlatot bemutató versenyzője szerezte meg az első helyet, csapatban pedig a világbajnoki címvédő Németország válogatottja örülhetett.

A vasárnapi egyéni döntőben a legjobb 15-15 induló mutatta be a kűrt, és a férfiak között a világ- és Európa-bajnoki címvédő német Kai Vorberg kapta a legtöbb pontot.

A második helyet a francia Nicolas Andreani, a harmadikat pedig a svájci Patric Looser érdemelte ki. A technikai kűr után az élen álló cseh Petr Eim rontott a szabadon választott gyakorlat elején, így visszacsúszott a számára mindenképpen csalódást jelentő hatodik helyre.

Forrás: [origo]

Látványos jelenetekben nem volt hiány

A hölgyeknél két osztrák sportolónő külön párharcát hozta az idei kontinensvetélkedő. Az első helyet végül nem mindennapi izgalmak után Sissi Jarz hódította el Katharina Faltin előtt.

A dobogó harmadik fokára a német Nicola Ströh állhatott fel. A záró napon a magyarok számára is jutott egy örömteli eredmény: a junior leányok négynapos nemzetközi versenyének végén Jakab Sára szerezte meg az első helyet.

A csapatverseny a világbajnoki címvédő német válogatott győzelmével ért véget. A vasárnapi döntőben a mezőny legjobb tizenkét együttese mutatta be szabadon választott gyakorlatát, és a németek végül igazolták a papírformát. A második helyet az osztrákok, a harmadikat pedig a két évvel ezelőtti aranyérmes szlovákok érdemelték ki. A magyar válogatott a 12. helyen fejezte be az Eb-t.

Az év legnagyobb magyarországi lovasversenye szép sikerrel zárult: a viadalon 17 ország csaknem 400 sportolója vett részt, és csaknem tízezer néző tekintette meg a nyílt Európa-bajnokság küzdelmeit.