Noha a labdarúgók és a kosárlabdázók már kedden pályára léptek, hivatalosan csütörtökön kezdődtek meg a 24. nyári Universiade versenyei Bangkokban, ahol a magyar sportolók felemás rajtot vettek.

Az uszodában a délelőtti előfutamokban érdekelt öt magyar közül csupán a 200 m háton szereplő Rudolf Roland jutott az A döntőbe, ő 2:01.64 perccel, a hetedik idővel kvalifikálta magát az esti fináléra.

Mellette csupán Kovács Ágnes lesz érdekelt az esti programban, igaz, csak az 50 m mell a B döntőjében, miután az előcsatározások során 32.40 mp-cel a 10. eredményt produkálta a 49 fős mezőnyben.

Nagy Péter 200 háton (2.04.17 p), Madarassy Ádám pedig 200 pillangón (2:02.43 p) lett 20., míg Financsek Gábor 200 mellen (2:20.72 p) 25. helyen végzett.

A teniszező Tatár Borisz az első fordulót sikerrel vette Bangkokban, miután simán, 6:1, 6:1-re legyőzte az észt Aksimot.

Az atléták közül a hétpróbázó Óvári Zita két szám után a kilencedik helyen áll.