Koch Renáta remek futásának köszönhetően ezüstérmes lett a finnországi Kuopióban zajló U23-as rövid-, azaz olimpiai távú triatlon Európa-bajnokságon.

Lehmann Tibor szövetségi kapitány beszámolója szerint a 1,5 km-es úszás során öten léptek meg a többiektől, ebben a kvintettben benne volt Vanek Margit is, míg a második bolyban tekert Kovács Zsófia, illetve ide ért fel a szokásos rosszabb úszása után Koch.

Az ötösfogat 2:20 perc előnnyel fejezte be a 40 km-es kerékpározást. A 10 km-es futást viszont minden képzeletet felülmúlóan teljesítette a bajai versenyző, ugyanis ebben a számban majdnem két perccel produkált jobb időt az egész mezőnynél, melynek köszönhetően egészen a dobogó második fokáig futott fel.

A másik két magyar lány szintén jól teljesített: Vanek épphogy leszorult a dobogóról, de Kovács is a legjobb tízben, jelesül a hetedik helyen ért célba. A győzelmet a brit Rosie Clarke szerezte meg a 35 induló közül.

A férfiak viszont kissé elmaradtak a várakozástól, s ez különösen igaz a jó futóként számon tartott, végül 19. Fecskovics Attilára azt figyelembe véve, hogy mintegy 50-en - köztük mind az öt magyarral - egyszerre vághattak neki a zárószámnak. Nógrádi Tamás 21., Vanek Ákos 30., Török Alfréd 32., míg Csortos Imre 51. lett a 77 fős mezőnyben. Az aranyérmet a brit Ritchie Nicholls nyerte. Vasárnap a váltóversenyekkel folytatódik a kontinensviadal.