Nem sikerült újabb kvótát szerezniük a női sportpisztolyosoknak a granadai sportlövő Európa-bajnokság első napján. A kvalifikációhoz Sike Renáta állt a legközelebb, ám két körrel lemaradt arról.

Kissné Oroszi Edit szövetségi kapitány tájékoztatása szerint a szakág európai képviselőinek utolsó kvótaszerző viadalán Sike - legjobb magyarként - 575 körrel zárta a 30+30 lövést, a pekingi szerepléshez azonban 577-et kellett volna elérnie.

A Bp. Honvéd versenyzője a 17. helyen végzett, míg a már olimpiai induló Csonka Zsófia 574 körrel a 20-on. A harmadik magyar, Erdős Dorottya gyenge napot fogott ki, 548 körrel csak az 53. lett.

Csapatban a 11. pozícióban zárt a magyar trió. A versenyt a bolgárok nyerték az orosz és a francia válogatott előtt. A junioroknál a férfi szabadpisztolyosok között Pál Balázs kiválóan szerepelt, 637,3 körrel ezüstérmet szerzett az orosz Jekimov mögött.