Sidi Péter a hatodik helyen végzett a férfiak kisöbű sportpuska fekvő számában a spanyolországi Granadában zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon.

Az ötkarikás kvalifikációt már korábban kiharcoló komáromi klasszis - a magyar szövetség tájékoztatása szerint - 595 körös teljesítménnyel zárta a 60 lövéses alapversenyt, amellyel az utolsó helyen került be a nyolcas döntőbe.

Forrás: MTI

A fináléban Sidi kiválóan szerepelt, az egész mezőny legjobb eredményét (104 kör) lőtte, így két helyet javított. A viadalt az alapversenyt 598 körrel élen záró olasz de Nicolo nyerte meg (701,7 kör), az orosz Hadzsibekov (700,7) és a norvég Berg-Knutsen (700,6) előtt.

Bognár Richárd a nyolcadik, Gerebics Roland a 12., Palkovics András pedig a 26. helyen végzett dupla trapban. Bognár 139 koronggal éppen csak lemaradt a hatos fináléról, a döntőbe kerüléshez 140 kellett, de a mezőny legjobbjai is csupán 142-ig jutottak.

A már ötkarikás kvótával rendelkező Gerebics akár meg is nyerhette volna az alapversenyt, 47-es, 48-as sorozatához azonban zárásként mindössze egy 43-ast tett hozzá (138). Palkovics 128-cal zárt. A csapat 405 koronggal negyedik lett, a dobogóhoz négy korong hiányzott. A junior fiúk sportpisztolyos számában Pál Balázs negyedik lett.

Legjobb magyarként Tasi Tamás 388 körös teljesítménnyel a kilencedik helyen végzett a futócéllövők 40 vegyes számában. Laczik Zsolt 385 kört ért el, ezzel 15. lett, Sike József pedig 384-gyel a 16. helyen zárt. A csapat 1157 körrel negyedikként fejezte be a versenyt.