Társoldalunk:

Nyolc vébét és kilenc Eb-t rendezünk 2003-ban

Az új esztendő is bővelkedik kiemelkedő sporteseményekben, ezek közül  összesen 8 világbajnokságot és 9 Európa-bajnokságot rendez Magyarország a felnőtt, s utánpótlás korosztályokban.

Ezen kívül tizennyolc különféle Világkupa-versenynek adunk otthont jövőre.   

A legnagyobb érdeklődésre számot tartó hazai események 2003-ban:
Január: 
4-5. Vívó junior Vk (minden fegyvernem), Budapest
10-12. Rövidpályás gyorskorcsolya junior vb, Budapest (Jégcsarnok)
24-26. Női párbajtőr Vk, Budapest (26-án csapat)
31-II. 2. Férfi kard Vk (egyéni 31-II. 1. Budapest, csapat 2-a Gödöllő)

Február: 
8. IAAF fedettpályás atlétika, Budapest 
11. Férfi asztalitenisz Európa Liga, a 19-21. helyért: Magyarország-Izrael 
13. Asztalitenisz női Szuper Liga, az 1-3. helyért: Magyarország-Horvátország
22-23. Férfi párbajtőr Vk, Budapest
20-23. Fedettpályás nemzetközi öttusa, Budapest
28-III. 1. Ökölvívás: Magyarország-Írország
28-III. 2. Gyeplabda terem BEK - nők, C-osztály, Budapest (magyar, finn, jugoszláv, román, orosz, horvát, bolgár csapat)
28-III. 2. Női kard VK (egyéni 28-III. 1. Budapest, csapat 2-a Nagykanizsa)

Március: 
1-2. Kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíj, Szombathely 
2. Női kard csapat Vk, Nagykanizsa 
11. Labdarúgó Alpok-Adria Kupa: Magyarország-Horvátország
14-15. Ökölvívás: Magyarország-Anglia
22-23. Férfi tőr Vk, Zalaegerszeg
22-23. Teke Magyarország-Ausztria válogatott mérkőzés
28-29. Ökölvívás: Magyarország-Horvátország
28-30. Uszonyosúszó klubcsapat Eb, Dunaújváros
29-30. Női tőr Vk, Budapest 

Április:
1. Labdarúgó utánpótlás Eb-selejtező: Magyarország-Svédország 
2. Labdarúgó Eb-selejtező: Magyarország-Svédország
9-10. Ökölvívás: Magyarország-Németország
14-20. Női tenisz WTA-torna, Budapest (110 000 dollár összdíjazás)
15-21. Jégkorong világbajnokság Divizió I., az A-csoportba jutásért, Budapest - Magyarország, Lengyelország, Kazahsztán, Hollandia, Románia, Litvánia
16-20. Női kosárlabda kadet Eb-selejtező, Kecskemét - Magyarország,       Csehország, Spanyolország, Fehéroroszország, Izrael, Lengyelország
24-27. Női öttusa Vk, Székesfehérvár 
26. Rögbi Eb-selejtező: Magyarország-Jugoszlávia
30. Barátságos labdarúgó mérkőzés: Magyarország-Luxemburg 

Május: 
1. Salakmotor egyéni vb-középdöntő, Debrecen 
1-4. Öttusa ifjúsági Eb, Budapest 
3-4. Evezős nemzetközi regatta, Szeged
3-11. Csillaghajó tavaszi Eb, Balatonföldvár
8-11. Férfi öttusa Vk, Budapest
10-11. Súlyemelő IWF Nagydíj, Kazincbarcika
10-18. Ökölvívó női Eb, Pécs
15-18. Női vízilabda torna, Dunaújváros (Magyarország, Oroszország,       Hollandia, Görögország, Ausztrália, Németország)
18-25. Vitorlás Soling vb, Balatonfüred
23-25. Kajak-kenu VK, Szeged
23-25. Fehérvár rali, Eb- és ob-futam, Székesfehérvár
24-25. Motorcsónak Formula-3 és Formula-2000 vb-futam, Dunaújváros 
26. Motokrossz EK-futam, Hungaroring
30-VI. 1. Nemzetközi autós hegyiverseny és ob-futam, Pécs
31-VI. 1. Szabadonrepülő modellek Vk, Kunszentmiklós

Június:
6. Labdarúgó utánpótlás Eb-selejtező: Magyarország-Lettország 
6-8. Női és férfi ifjúsági kézilabda Eb-selejtező, Magyarország
7. Női röplabda Eb-selejtező: Magyarország-Ukrajna 
7. Labdarúgó Eb-selejtező: Magyarország-Lettország 
7-8. Motorcsónak Formula-250 kategória Eb, Ercsi 
7-8. Rádióirányítású modellek Vk, Kiskunfélegyháza
20-22. Kerékpáros nemzetközi Pest megyei körverseny
21-22. Öttusa Duna Kupa (váltó), Budapest
21-22. Körrepülő modellek Vk, Újmecsekalja 
22. Motorcsónak Formula-1 vb-futam, Budapest 
28. Rögbi hetes Európa-bajnoki GP, Magyarország 
28-29. Tájékozódási búvárúszó Vk, Budapest

Július:
2-5. Férfi vízilabda torna, Budapest 
2-5. Kerékpáros nemzetközi Gemenci Nagydíj, Szekszárd 
5-6. Tájékozódási búvárúszó Vk, Gyékényes 
5-14. Sakk ifjúsági csapat Eb, Balatonlelle
6. Atlétika - ugrógála, Somoskő
7-13. Vadászíjász Eb, Sopron
12-13. Motorcsónak OSY-400 kategória Eb, Ercsi
20-26. Tájfutó Hungária Kupa, világranglista verseny,  Keszthely/Sümeg/Tapolca
26-VIII. 1. Szabadonrepülő modellek vb, Kunszentmiklós 
31. Triatlon csapat vb, Tiszaújváros

Augusztus:
2-3. Szabadonrepülő modellek Vk, Kunszentmiklós 
3. Triatlon Vk, Tiszaújváros
4-10. Tour de Hongrie nemzetközi kerékpáros körverseny
5-7. Ökölvívás: Szlovákia-Magyarország
6-10. Női ifjúsági kosárlabda Eb-selejtező, Magyarország
8-10. Budapest rali, Eb- és ob-futam
22-24. Forma-1 - Magyar Nagydíj, Mogyoród  
23. Forma-3000-es nemzetközi autós bajnoki futam, Hungaroring
29-IX. 3. Vitorlás 470-es osztály Masters vb, Balaton

Szeptember: 
1-7. Tájékozódási búvárúszó vb, Gyékényes
12-13. Ökölvívás: Magyarország-Finnország
12-14. Gyorsasági autós Zóna Trófea-verseny, Hungaroring
13-14. Motorcsónak S550 kategória vb, Dunaújváros
24-28. Ritmikus gimnasztika vb, Budapest
26-27. Ökölvívás: Magyarország-Csehország
26-28. Mecsek rali nemzetközi verseny és ob-futam, Pécs

Október:
4. Rögbi Eb-selejtező: Magyarország-Lettország   
10. Labdarúgó utánpótlás Eb-selejtező: Magyarország-Lengyelország 
11. Labdarúgó Eb-selejtező: Magyarország-Lengyelország
24-26. Aerobik Eb, Debrecen 
27. Salakmotor Ek-döntő, Debrecen