Alonzo Mourning visszatért, de a Miami a hosszú kihagyás pályára lépő All-Star centerével is kikapott a Vince Carter vezette Torontótól. A San Antonio Tim Duncan parádéjával szezonbeli ötvenedik győzelmét aratta, a szenvedő alany a Charlotte volt. Dávid Kornél egy percet játszott, a Detroitot a Los Angeles Clippers oktatta.

Fotó: Reuters

Mourning élvezte a játékot, de
nem nyert a Heat

Houstonban az Olajuwon váratlan visszatértétől inspirált Rockets már a nagyszünetre 27 pontos vezetésre tett szert, és végül 109-86-ra verte a Utah Jazzt. Olajuwon idei szezonja és hosszú karrierje végére látszott pontot tenni az orvosok diagnózisa, mikor közölték: a 38 éves centersztárnak súlyos keringési problémái vannak a bal lábában. Három-hat hónapot jósoltak a gyógyulására, de a világ legjobbjai között számon tartott nigériai csak kilenc meccset kihagyva máris a pályán volt, 11 pontot és hét lepattanót gyűjtve 21 perc alatt. "Fizikailag nagyon egyben voltam" - mondta Olajuwon, akit természetesen örömittas "standing ovation" fogadott, amikor beállt a második negyed kezdetén. A Rockets 39-16-ra nyerte ezt a játékrészt. "Örültem, hogy újra láttam, hogy újra egészséges" - nyilatkozta a Utah hátvédje, a még idősebb (39) John Stockton. A Houston lemaradása a győzelemmel egy kicsit csökkent: a Minnesota (42-28) mögött a kilencedikek Nyugaton 39-32-es győzelmi mérleggel, a tizedik Seattle-nek kettővel több meccse és veresége van.

Washingtonban Jalen Rose 35 pontja és 12 gólpassza, valamint Reggie Miller 27 pontos előadása tolta az Indiana Pacerst a 112-102-es siker felé a Wizards ellenében. Az Indiana ezzel hét idegenbeli meccsen át tartó nyeretlenségének vetett véget, és továbbra is versenyben maradt a Bostonnal az Eastern Conference utolsó playoffhelyéért vívott csatában.

Paul Pierce (középen) elképesztően jó
formában van

San Antonióban Tim Duncan 34 pontja és 19 lepattanója (idei 59. dupla-duplája, amellyel ligaelső) vezette a Spurst 92-79-es győzelemre a Charlotte Hornets felett. A győzelemmel a texasiak az elsők Nyugaton, akik biztosították a helyüket a rájátszásban, valamint a liga első olyan csapata, amely megszerezte 50. sikerét. A 70,4%-os teljesítménnyel bíró Spurs az összesített tabellán is vezet, a Philadelphia Sixers a második (70%).

A liga harmadik legjobb csapata, a Sacramento Kings hatalmas meccsen, 124-117-re verte a New York Knicks gárdáját, Chris Webber 39 pontot szerzett, Peja Stojakovic pedig a saját 29-ből 12-t a hosszabbításban szórt. A Knicks 23 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt még ötpontos hátrányban volt, de kiegyenlített: Kurt Thomas hat éves karrierje második hárompontosával egyenlített. Azután jött Stojakovic egymás után három kosárral, majd egy triplával és három büntetővel...

Los Angelesben Lamar Odom újabb tripla-duplát könyvelt el, nem is akármilyet: 27 pont, karrierrekordot érő 16 lepattanó és 11 gólpassz került a neve mellé, a Clippers pedig 101-94-re verte a Detroit Pistonst. Odom négy meccs alatt két tripla-duplát ragasztott a pályafutása során ezelőtt begyűjtött négyhez. A Detroit legjobbja a 21 pontos Jerry Stackhouse volt, akit nyolc és fél perccel a vége előtt, második technikai faultja után kiállítottak. Dávid Kornél egy percet játszott, ezalatt egyetlen statisztikai mutatója sem mozdult el a nulláról.

A 143. játéknap statisztikái:

Wizards - Pacers 102- 110 (21-35, 26-23, 24-25, 31-27)
Washington, 16 304 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Hamilton 31, Michael Smith 10, R. Hamilton 6, illetve, J. Rose 35, Al Harrington 13, J. Rose 12

Hawks - Celtics 112-115 (28-29, 26-18, 31-32, 20-26, 7-10) - hu.
Atlanta, 10641 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Wright 27, Wright 18, Kukoc 11, illetve Pierce 41, Pierce, A. Walker 11-11, A. Walker 9

Heat - Raptors 92-101 (17-25, 30-27, 24-26, 21-23)
Miami, 18 221 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Mason 23, A. Mason 11, A. Mason, T. Hardaway 4-4, illetve V. Carter 38, Oakley 14, Je. Williams 11

Rockets - Jazz 109-86 (27-23, 39-16, 26-26, 17-21)
Houston, 13 095 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Francis 18, Olajuwon 7, Francis 9, illetve Marshall 17, Marshall 8, Stockton 6

Spurs - Hornets 93-79 (30-21, 18-16, 20-16, 25-26)
San Antonio, 22 109 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 34, Duncan 19, Av. Johnson 5, illetve Mashburn 22, P.J. Brown 9, Campbell, Mashburn 6-6

Clippers - Pistons 101-94 (31-25, 28-25, 15-23, 27-21)
Los Angeles, 13 262 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Odom 27, Odom 16, Odom 11, illetve Stackhouse 21, Owens 14, Atkins, Cleaves 5-5

Kings - Knicks 124-117 (25-30, 22-34, 31-19, 32-27, 14-7) - hu.
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 39, Webber 14, Ja. Williams 8, illetve Ku. Thomas 23, Camby 14, Mark Jackson 8

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.