Először játszott a Detroit Pistonsban Dávid Kornél, 11 percet a Golden State Warriors ellen. Dávid két pontot és négy lepattanót szerzett, a Pistons 103-95-re kikapott. A Utah és a Cleveland sima, a Seattle és a Dallas szoros meccsen győzött, a siker talán a Seattle-nek jött legjobban, aki közvetlen riválisát, a Houston Rocketst verte el.

Fotó: Reuters

Magloire zsákolt egy nagyot, de
a Charlotte kikapott Dallasban

Gyakorlatilag az első negyedben elintézte a Utah Jazz a Washington Wizardst. A nyitó játékrészben Donyell Marshall 10, Karl Malone 9 pontot dobott, a Utah hihetetlen, 82 százalékos teljesítményt nyújtott, és 41-13 hozta a szakaszt. A mezőnyből 14/17-es, büntetőből 12/14-es volt a utahi mérleg. "Így, a szezon vége felé nem akarunk feltétlenül játszani, ezért megpróbáltuk korán eldönteni a meccset. Erre voltunk képesek" - szerénykedett a 16 pontos Marshall. A Moses Malone 8 532 értékesített büntetős csúcsát megdöntő, ma 9/10-zel büntetőző Karl Malone révén már 72-40-re is vezetett a Jazz. Ezzel a utahiak nyolcadik meccsüket hozták az utolsó 11-ből, és a ligaelső San Antonio nyakára másztak.

Seattleben a SuperSonics legyőzte nagy nyugati riválisát, a Houston Rocketst, szoros meccsen 93-90-re. A hazaiak legjobbja, Ruben Patterson a legjobbkor villogott: az ő kosarával vette át a vezetést a Seattle, majd blokkolta Steve Francist, végül megszerezte a sorsdöntő pontokat az utolsó 12 másodpercben. Francis mindössze kilenc pontig jutott. Nyolc meccsből hetet hozott a Seattle, a mérleg így 38-34-re alakult, míg a Houston 38-32-vel áll. Az utolsó, még playoffot érő hely a Minnesotáé (41-28).

Három pont döntött Dallasban is a hazaiak javára a Charlotte Hornets ellenében. Steve Nash négy triplával nyitott, majd 13 másodperccel a végső dudaszó előtt büntetőivel eldöntötte a meccset. Hiába szedett össze Michael Finley 31, Dirk Nowitzki 27 pontot, a Dallas az utolsó öt percben kis híján eladta 14 pontos előnyét.

Clevelandben két hónap után először volt képes egymás után másodszor is nyerni a Cavaliers, 117-105-re a Denver Nuggets ellen. A Cavsban hárman is dupla-duplát értek el, de Andre Miller (24 pont, 13 gólpassz) közülük is kiemelkedett.

A 140. játéknap statisztikái

Warriors - Pistons 103-95 (26-31, 38-23, 28-25, 11-16)
Oakland, 14 832 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jamison 34, Foyle 17, Blaylock 12, illetve Stackhouse 28, Williamson 12, Atkins, Cleaves 6-6

Mavericks - Hornets 103-100 (34-22, 23-23, 16-24, 30-31)
Dallas, 18 187 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 31, Bradley 12, Finley 7, illetve Campbell, Wesley 25-25, Campbell 12, Wesley 5

Cavaliers - Nuggets 117-105 (36-25, 29-21, 27-31, 25-28)
Cleveland, 16 519 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Miller 24, Weatherspoon 13, A. Miller 13, illetve McDyess 32, McDyess 13, Van Exel 8

Jazz - Wizards 119-93 (41-13, 29-27, 24-24, 25-29)
Salt Lake City, 19 353 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Vaughin 18, Polynice 8, Crotty 8, illetve Hamilton 20, White, Profit 8-8, Profit 5

SuperSonics - Rockets 93-90 (27-21, 26-29, 20-19, 20-21)
Seattle, 16 557 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Patterson 23, McCoy, Lewis 9-9, Payton 8, illetve W. Williams 23, Taylor, Mobley, Francis 5-5, Francis 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.