Egy híján negyven pontot dobott Allan Houston a New York Knicksben a Cleveland Cavaliers kárára, így idegenben nyert a Knicks. Lamar Odom ötmeccses távolléte után győzelmet vívott ki az LA Clippersnek, a Detroit Pistons győzelmet engedett ki a kezéből a Utah otthonában, a Jazzben a veterán Malone-Stockton páros villogott.

A New York Knicks egy rendkívül erős első negyed után tartotta az eredményt (illetve a harmadik szakaszban újra növelte az előnyt) a Cleveland Cavaliers ellen, Allan Houston 39 pontot dobott, így lett a vége 110-75. Az első hat percben mindkét együttes borzasztóan játszott, a mezőnystatisztika 2/15 volt, a Knicks ébredt előbb. "Nem tudom, miért volt ilyen a kezdés. A támadásban passzívak voltunk, és a Knicks sem kezdett jól. Az első negyedben kilenc pontig jutottunk" - hüledezett Randy Wittman, a Cavs trénere. A vesztes csapat legjobbja (Lamond Murray, 22) legalább jobb volt a New York frontemberénél (Marcus Camby 15, 12 lepattanó).

Fotó: Reuters

Hiába blokkolják itt Olowokandit,
a Sixers zakózott Los Angelesben

Megint nem nyert a Chicago Bulls, ezúttal az Orlando Magic ellen, otthon. A vendégeknél három különböző játékos húzta a csapatot három különböző negyedben: az elsőben Andrew DeClercq (5/5-ös dobóteljesítmény), a másodikban Monty Williams (14 az összesen szezoncsúcs 22 pontjából), végül a negyedikben - miután egy menet erejéig a Bulls uralkodott - Darrell Armstrong villogott, vezényelt egy 14-5-ös rohamot. A Chicagóban Fred Hoiberg (19) volt a legjobb.

Hatmeccses nyerő széria után fogadta a Dallas a Portland Trail Blazerst. A Portland öt játékosa is kétszámjegyűt dobott, a legjobb Rasheed Wallace lett (18), emelett a Dallas az utolsó három percben nem szerzett kosarat, így szakadt meg a győzelmi sorozat. A hazaiaknál Michael Finley 24 pontot ért el.

A New Jersey Nets 21 labdát adott el a Vancouver Grizzliesszel vívott csatában, ennek ellenére soha nem volt hátrányban a találkozón, és végül magabiztosan, 104-90-re győzött. Kenyon Martin és Keith Van Horn egyaránt 24 ponttal és 11 lepattanóval segítette a Netst, a mezőnyből 23/35-tel dobtak. A kanadaiak legjobbja Mike Bibby (23) volt.

Stockton (középen) vezényelte a Jazzt

Teljesen simán verte a Toronto Raptors az Indiana Pacerst: Vince Carter beszórt 33-at, a csapat 102-őt, míg az ellenfél csak 81-et. Az első negyed után még az Indiana vezetett három ponttal, a második felvonást viszont 23-7-tel kezdte a Raptors.

Phoenixben Jason Kidd 36, Shawn Marion 24 pontot vágott, ezzel viszonylag könnyen, 105-91-re legyőzték a Washington Wizardst. Az utolsó játékrészben amúgy is a Phoenix állt nyerésre, de akkor még előrukkolt egy 13-0-s vágtával, biztossá téve, hogy két vereség után újra nyer. Az ominózus vágta első hat pontja Kidd nevéhez fűződött.

Chris Webber 28 ponttal járult hozzá a Sacramento Kings Houston Rockets felett aratott 125-109-es győzelméhez. Már a nyitónegyed a Királyoké volt (46-29), a houstoni Steve Francis már ebben a periódusban begyűjtötte az első technikaiját, majd kevéssel a félidő után végleg el kellett hagynia a pályát. Francis hiányában megroggyant a Rockets, 30-15-re vesztette a harmadik szakaszt, és már 23 pontnyi hátránya volt. Peja Stojakovic 29, Vlade Divac 21 pontot dobott a Kingsben.

A 136. játéknap statisztikái

Jazz - Pistons 84-79 (25-27, 25-22, 11-19, 23-11)

Salt Lake City, 18 890 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stockton 14, Malone 9, Malone 8, illetve Stackhouse 29, J. Smith 12, Atkins 5

Cavaliers - Knicks 75-110 (9-18, 22-25, 16-36, 28-31)
Cleveland, 16 527 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Murray 22, Weatherspoon 9, A.Miller 7, illetve Houston 39, Camby 12, M. Jackson 10

Nets - Grizzlies 104-90 (21-16, 32-23, 24-21, 27-30)
Eest Rutherford, 14 531 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Horn, Martin 24, Eschmeyer 12, Douglas 10, illetve Bibby 23, Abdur-Rahim 6, Bibby, D. Jones 4

Raptors - Pacers 102-81 (24-27, 31-18, 26-23, 21-13)
Toronto, 19 800 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 33, Oakley 9, A. Williams, Childs 7, illetve Harrington 20, J. O'Neal 14, Best 7

Bulls - Magic 95-103 (28-26, 16-27, 28-25, 23-25)
Chicago, 21 768 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Hoiberg 19, B. Miller 12, Mercer 10, illetve M. Williams 22, McGrady 11, Armstrong 13

Mavericks - Trail Blazers 88-96 (24-14, 19-24, 23-25, 22-33)
Dallas, 18 187 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 24, Nowitzki 13, Buckner 9, illetve Wallace 18, D. Davis 11, Strickland 7

Suns - Wizards 105-91 (34-24, 25-24, 24-24, 22-19)
Phoenix, 17 245 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kidd 36, Marion 11, Kidd 9, illetve Hamilton 25, M. Smith, White 11, M. Smith 6

Clippers - 76ers 88-77 (26-25, 18-21, 29-16, 15-15)
Los Angeles, 19 680 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Odom 25, Olowokandi 12, McInnis 9, illetve McKie 22, McKie 7, Snow 9

Kings - Rockets 125-109 (46-29, 20-25, 30-19, 29-36)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stojakovic 29, Webber 10, Webber 12, illetve Mobley 30, Ke. Thomas 8, Norris 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.